Naša firma tiež ponúka čistenie rozvodov vody, kúrenia.

Na čistenie používame jedinečný prístroj REMS Multi-Push, ktorý spĺňa požiadavky normy EN 806-4.. Prístroj ktorý ma v sebe viac ako 10 programov a je pripravený na preplachovanie vodou alebo zmesou vody a vzduchu, ale aj na dezinfikovanie, čistenie a konzervovanie vodovodných potrubí.

Prístroj je vhodný na tlakovanie a preplachy nielen vodovodných, ale aj iných typov potrubí a rozvodov (plyn, kúrenie). A tiež ako jediný  na trhu dokonale prečistí a prevzdušní vaše podlahové kúrenie, ktorého funkčnosť a životnosť sa niekoľkokrát zvýši.

 

Niečo viac……

 

Najbežnejším dôvodom zhoršenia kvality vody vo vodovode sú nečistoty. Nečistoty, ktoré  sa nachádzajú v potrubí a objavujú sa najmä po rekonštrukciách bytového jadra, budovy alebo po dokončení novostavby.

Nutnosť preplachovania a dezinfikovania systému ako prevencia pred zanesením nečistôt do pitnej vody je potrebná a nutné o čom hovorí aj norma EN-806-4.

Baktérie a plesne v potrubí sa množia pri každej odstávke pitnej vody, a to spôsobuje znečistenie potrubia. Nečistoty sa objavia v potrubí každého druhu a to aj v prípade, že je použitý filter na hrubé častice a iné doplnkové filtre.

Tieto nečistoty sa objavujú ako červenohnedý zákal, keď nechávame vodu odtiecť až do stavu kedy je priezračná, neznamená že je čistá!!!.

My si myslíme, že po odtečení vody je voda čistá a to nás nenúti k údržbe našich vodovodných potrubí. Avšak po bežnom vypustení sfarbenej vody baktérie nezmiznú, zachytené nečistoty sa usádzajú po obvode vnútorných okrajov potrubia a do vody sa uvoľňujú len v malých množstvách, čo je málokedy viditeľné voľným okom.

 

Týkajú sa Vás tieto príznaky?

Tečie vaša voda z kohútika  slabším prúdom alebo netečie tak ako by mala alebo?

Ja voda v pohári kalná a má biely povlak ?

Voda má nezvyčajnú vôňu ?

Pri napúšťaní vody  zapácha?

Dezinfekcia vodovodného potrubia

Po dôkladnom vyčistení vodovodného potrubia je dôležité toto potrubie aj dezinfikovať. Pomocou prístroja Rems Multi-Push dezinfikujeme potrubie bez použitia chémie , s použitím peroxidu.

 Kedy je čas dezinfikovať?

– Ak je vo Vašom vodovodnom potrubí znížený prietok vody, voda je zafarbená alebo zapácha

-po vyčistení technológiou voda vzduch

-pri dlho stojacej vode v potrubí ( už za 7 dní nepoužívania vodovodného potrubia sa v ňom množia baktérie a plesne )

Dôvod dezinfekcie:

Dôvodom je to aby  sme zbavili potrubie baktérií, húb a prípadných plesní, ktoré môžu byť pôvodcom rôznych chorôb.

Priebeh dezinfekcie:

Pri dezinfekcií je použitý tento postup: vodovodné prípojky, prívodné potrubie, nádrže na vodu, rozvodné potrubie.

Aký je výsledok dezinfekcie?:

Vodovodné potrubie je čisté, vydezinfikované a zbavené nečistôt ako sú plesne, baktérie, huby.

Tlakové skúšky A KONTROLA TESNOSTI.

Naši pracovníci Vám vykonajú aj tlakové skúšky rozvodov pitnej vody pomocou vody podľa normy EN 806-4:2010 a kontrolu tesnosti pitnej vody pomocou stlačeného vzduchu, invertného plynu alebo vody. Tiež tlakové skúšky a kontrolu tesnosti ďalších potrubných rozvodov a nádob.

 

 

V prípade záujmu nás kontaktujte, telefonicky alebo e-mailom.

 

Fotky s čistenia prístrojom MULTI-PUSH:

https://www.youtube.com/watch?v=l6GFrgID6zU

https://www.youtube.com/watch?v=Gh9etoXn-ug